جشنواره فیلم شانگهای به زمانی دیگر موکول شد

مسئولان برگزاری جشنواره بین المللی فیلم شانگهای چین از تعویق این رویداد سینمایی به زمان دیگر به سبب اقدامات احتیاطی مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش مجله خبری پیک عکس به نقل از اسکرین، هنوز تاریخ جدید جشنواره فیلم شانگهای به عنوان یکی از مهمترین جشنواره های سینمایی چین و آسیا مشخص نیست و از ابتدا به نظر می‌رسید برگزاری این جشنواره در ماه ژوئن نیز دشوار باشد چرا که سینماهای چین هنوز بازگشایی نشده‌اند و اکثر مرزهای این کشور نیز همچنان بسته‌اند. 

برگزاری بیست و سومین جشنواره شانگهای در حالی به زمانی دیگر موکول شده که در حین برنامه ریزی برگزاری این رویداد علی رغم شیوع ویروس کرونا، استقبال خوبی از سوی موسسات سینمایی داخلی و خارجی از جشنواره شده بود. مسئوالان این جشنواره ضمن تشکر و عذرخواهی بابت تعویق جشنواره اعلام کرد تاریخ‌های جدید برگزاری به زودی اعلام خواهد شد.

جشنواره فیلم شانگهای قرار بود از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ ژوئن (۲۴ خرداد تا ۲ تیر) برگزار شود. 

امسال جشنواره فیلم پکن در چین نیز که طبق برنامه ریزی باید از ۱۹ تا ۲۶ آوریل (۳۱ فروردین تا ۷ اردیبهشت) برگزار می شد هم به دلایل مشابه به تعویق افتاد و تاریخ جدید برگزاری آن نیز هنوز اعلام نشده است. 

در حالی که زندگی در چین کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در حال بازگشت به روند عادی است و تمهیدات قرنطینه‌ای در سراسر کشور برداشته شده اما مسئولان چینی با توجه به بروز احتمالی موج دوم این بیماری، محتاطانه عمل می‌کنند. 

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code