آیین پایانی نخستین جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی برگزار شد

مراسم آیین پایانی نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی شنبه (۲۶ بهمن ماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

به گزارش مجله خبری پیک عکس، در این مراسم علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، محمد حسین ایمانی خوشخو (عضو هیات علمی و رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، حمیدرضا طیبی (رییس جهاد دانشگاهی) و سعید هاشمی (رییس دانشگاه علم و فرهنگ) حضور داشتند.

ایمانی خوشخو در این مراسم گفت: در ۴۰ سال نخست انقلاب به مساله فرهنگ و صنایع دستی  توجه زیادی نشد و در ۴۰ سال دوم انقلاب عصر توسعه فرهنگی خواهد بود. ما منابع فرهنگی زیادی داریم که باید امکانات بهره‌برداری از آنها فراهم شود تا پیشرفت در این زمینه حاصل شود.

حمیدرضا طیبی ـ رییس جهاد دانشگاهی ـ نیز تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه را مساله مهمی دانست که باعث پیشرفت در این زمینه می‌شود و افزود: باید از سندیکاها و صنوف در حل مشکلاتشان کمک بگیریم زیرا آنها خودشان مشکلاتشان را بهتر می‌شناسند و در جهت پیشرفت گام برمی‌دارند.

وزارت میراث و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ اعصای سیاست‌گذاری این جایزه و این رویداد هستند.

در خلال مراسم به مناسبت ولادت حضرت فاصمه(س) و روز زن از پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و لادن حیدری معاون پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

جعبه قرآن از شرکت ققنوس یکی از محصولاتی بود که  در نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی برنده این جایزه شد.

معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف بخش دیگر مراسم آیین پایانی نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی بود.

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code