آمادگی بنیاد رودکی برای برگزاری رویدادهای هنری در افغانستان

در دیدار سفیر ایران در افغانستان با مدیرعامل بنیاد رودکی بر ظرفیت‌های بین‌المللی این بنیاد برای فعالیت هنری در افغانستان تاکید شد.

به گزارش مجله خبری پیک عکس به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این دیدار، بهادر امینیان، سفیر ایران در افغانستان با اشاره به مشترکات فرهنگی و جایگاه هنرمندان ایران در افغانستان گفت: افغانستان دارای ظرفیت بزرگی برای تعاملات فرهنگی میان دو کشور است که نیازمند تقویت این روابط خصوصاً با توجه به تحولات اخیر این کشور هستیم.

وی افزود: پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار و اجرای هنرمندان برجسته ایرانی در حوزه‌هایی مانند موسیقی وجود دارد که این پتانسیل باید به بهترین شکل عرضه شود. تجربه نشان داده حضور هنرمندان کشورمان در افغانستان با استقبال نخبگان، هنردوستان و هنرمندان این کشور مواجه می‌شود.

مهدی افضلی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی نیز با اشاره به ظرفیت بزرگ بنیاد رودکی خصوصاً در حوزه موسیقی و همچنین مأموریت این بنیاد در گسترش و توسعه زبان و ادبیات فارسی گفت که این بنیاد آماده برگزاری رویدادهای مشترک از جمله هفته‌های فرهنگی است.

او همچنین با اشاره جایگاه موسیقیدانان برجسته ایران در کشور افغانستان برای اجراهای مشترک با هنرمندانی از افغانستان اعلام آمادگی کرد.

افضلی درباره سیاست این بنیاد در همکاری با کشورهای فارسی‌زبان افزود: باید تلاش کنیم ارتباط کشورهای فارسی‌زبان بیش از پیش تقویت شود و تعریف رویدادهای مشترک می‌تواند به این مهم کمک کند. بنیاد رودکی رویدادهایی در پاسداشت و گسترش زبان فارسی تعریف کرده است که این مساله می‌تواند موجب هم‌افزایی هر چه بیشتر کشورهای فارسی‌زبان در حوزه فرهنگی و هنری شود.

در پایان مقرر شد با تشکیل کمیته کارشناسی، زمینه فعالیت فرهنگی بنیاد رودکی در کشور افغانستان فراهم شود.

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code